Zabezpieczenia
lakieru i wnętrza

Jaką technologię
zabezpieczenia wybrać


W ostatniej dekadzie szeroko pojęte zabezpieczenie lakieru przeżywa prawdziwy renesans. Świadomość użytkowników pojazdów, szeroka dostępność tego typu usług oraz rozwój technologii zabezpieczenia sprawiły, że proces, niegdyś zarezerwowany jednie dla aut klasy premium, stał się standardem dla każdego, kto chciałby cieszyć się znakomitą kondycją swojego pojazdu przez długie lata.

Po co właściwie zabezpieczać samochód? Najprostszą odpowiedzią jest: zachowanie go w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy czas. Część użytkowników myśli o utrzymaniu wysokiej wartości pojazdu w czasie, dla części ważna jest przyjemność eksploatacji, w przypadku jeszcze innych liczy się łatwość utrzymania go w czystości. Nas cieszy najbardziej fakt, że kultura dbania o posiadane pojazdy rozwija się tak dynamicznie.

Dzisiejsza technologia projektowania oraz produkcji sprawiła, że do dyspozycji mamy szereg form zabezpieczenia. Począwszy od woskowania, przez powłoki ceramiczne, elastomerowe, aż po folie samoregenerujące, które stanowią bezsprzecznie najlepszą ochronę powierzchni lakierowanych.

Rekomendację metody zabezpieczenia uzależniamy od sposobu eksploatacji, okresu przez jaki użytkownik chciałby uzyskać określony efekt, a przede wszystkim przed czym samochód ma być chroniony. Poniżej prezentujemy tabelę właściwości poszczególnych metod zabezpieczenia, która stanowi pierwszy krok w procesie podjęcia decyzji.


Parametry metod zabezpieczenia


Zabezpieczenie folią PPF

Folie określane skrótem PPF (paint protection film) to najlepsza i najbardziej trwała ochrona lakieru dostępna na rynku. PPF chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak: odpryski, piaskowanie, otarcia czy zarysowania. Ponadto oferowane przez nas folie posiadają właściwości samoregeneracji, a zabezpieczone pojazdy niezwykle łatwo utrzymać w czystości.

Aplikowane materiały charakteryzują się nawet 10-letnią gwarancją producentów. Długotrwałe zdolności do samoregeneracji pozwalają zachować nasze auta w fabrycznym stanie pomimo codziennej eksploatacji. Nierzadko dzięki folii nasi Klienci unikają powtórnego lakierowania elementów.

Pakiet FRONT
 • zderzak przedni,
 • lusterka,
 • lampy przednie,
 • przestrzeń pod klamkami,
 • próg załadunkowy bagażnika,
 • progi wewnętrzne

Cena od 2700 zł (+23% VAT)

Pakiet FULL FRONT PLUS
 • maska,
 • zderzak przedni,
 • błotniki przednie,
 • lampy,
 • lusterka,
 • słupki A i nadszybie,
 • przestrzeń pod klamkami,
 • próg załadunkowy bagażnika

Cena od 5100 zł (+23% VAT)

Pakiet FULL BODY
 • wszystkie zewnętrzne
  elementy lakierowane

Cena od 12500 zł (+23% VAT)

Pakiet INTERIOR
 • wybrane elementy wnętrza

Cena od 450 zł (+23% VAT)

Pakiet PROGI
 • progi wewnętrzne
 • próg załadunkowy bagażnika

Cena od 700 zł (+23% VAT)

Pakiet RANTY
 • krawędzie wszystkich drzwi

Cena od 500 zł (+23% VAT)


Pakiet INDIVIDUAL

 • dowolna konfiguracja elementów lakierowanych wg wytycznych klienta
Wycena indywidualna
Elastomery to nowa generacja powłok zabezpieczających powierzchnie lakierowane pojazdów − od samochodów i motocykli, po łodzie i samoloty. Podstawowa różnica pomiędzy elastomerami, a powłokami ceramicznymi czy kwarcowymi polega na tym, że elastomery posiadają zdolności samo-naprawiania. Ich struktura jest elastyczna, dzięki czemu pochłania energię powstającą przy zarysowaniu lub uderzeniu. W odpowiedniej temperaturze elastomery wracają do wyjściowych wymiarów. Proces nazywamy samoregeneracją powierzchni.

Ta technologia bez konieczności serwisowania gwarantuje samoregenerację mikrorys, wieloletni efekt hydrofobowy, łatwość utrzymania w czystości, wyjątkową głębię koloru oraz połysk.

W pakiecie zabezpieczamy lakier, szyby, felgi oraz wnętrze.

Trwałość do 10 lat.

Cena od 4900 zł (+23% VAT)


Ceramiczne zabezpieczenie lakieru stało się bardzo popularne, nie tylko 
w segmencie aut premium. Łatwiejsze utrzymanie czystości, odporność na czynniki atmosferyczne to nie tylko krok do uzyskania wyższej ceny przy sprzedaży, ale przede wszystkim, przyjemność codziennego użytkowania samochodu.

Ta technologia przy regularnym serwisowaniu gwarantuje wieloletni efekt hydrofobowy, łatwość utrzymania w czystości, wyjątkowę głębię koloru oraz blask. W pakiecie zabezpieczamy lakier, szyby, felgi oraz wnętrze.

Trwałość do 5 lat.

Cena od 3300 zł (+23% VAT)


Zabezpieczenie pojazdów towarzyszy motoryzacji od jej powstania. Już na początku XX wieku powozy konne pokrywane były naturalnymi pastami na bazie wosku carnauba i olejków kokosowych. Przez ponad sto lat zarówno technologia produkcji, jak i same woski niezwykle się zmieniły. Do chwili obecnej woskowanie jest jedną z najbardziej popularnych form zabezpieczenia lakieru.

Dlaczego?

Naturalne woski nadają lakierowi niepowtarzalny efekt głębi, połysku oraz śliskość. To zaś ułatwia utrzymanie zabezpieczonych powierzchni w czystości i czyni je odpornymi na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Cena od 650 zł (+23% VAT)


Dachy materiałowe są niezwykle wrażliwe na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji, możemy cieszyć się ich fabrycznym wyglądem przez wiele lat.

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest czyszczenie dachu. Jego chropowata struktura nieustannie narażona jest na promieniowanie UV, niekorzystne warunki atmosferyczne i zabrudzenia drogowe.

Kluczem do zachowania pięknego wyglądu dachu, jest jego regularna impregnacja. Gwarantuje ona nie tylko zachowanie pięknego wyglądu, ale także ułatwia jego codzienne mycie.

Cena od 800 zł (+23% VAT)


Wnętrza pojazdów to dla wielu z nas miejsce, w którym spędzamy dużą część naszego życia. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację i zabezpieczenie materiałów, które nas otaczają. Zabiegi te sprawiają, że po latach eksploatacji ich właściwości oraz wygląd pozostaną praktycznie niezmienione.

Różnorodność użytych do produkcji tworzyw sprawia, że wnętrza są jednym z najbardziej wymagających obszarów w całym procesie zabezpieczenia. Przy wykorzystaniu odpowiednich produktów (impregnaty syntetyczne, naturalne mleczka, ale także coraz częściej folia PPF) zabezpieczamy elementy skórzane, tapicerowane, tworzywa sztuczne oraz powierzchnie lakierowanie.

Cena od 900 zł (+23% VAT)