Renowacja
lakieru i wnętrza

Niezależnie od stanu, wieku i sposobu eksploatacji pojazdu raz na jakiś czas każdy z nich powinien zostać poddany procesowi bardziej złożonemu, niż standardowa wizyta na myjni. Odpowiedzią na taką potrzebę jest mycie detailingowe.

Co rozumiemy przez taką usługę? Jest to wieloetapowy proces usunięcia zabrudzeń organicznych i nieorganicznych ze wszystkich elementów zewnętrznych samochodu z zastosowaniem profesjonalnych, sprawdzonych i bezpiecznych środków chemicznych i akcesoriów.

Dzieli się ono na wiele etapów:

  • mycie delikatną, aktywną pianą o neutralnym pH
  • mycie nadwozia szamponem i rękawicami z owczej wełny lub mikrofibry,
  • dekontaminacja powłoki lakierniczej,
  • chemiczne usunięcie osadów z felg, opon i nadkoli
  • mycie wnęk drzwi i progów
  • osuszanie ręcznikami waflowymi i mikrofibrami z użyciem sprężonego powietrza
  • czyszczenie szyb z zewnątrz i wewnątrz
  • konserwacja opon

Cena od 650 zł (+23% VAT)


Nawet najbardziej zadbane wnętrze pojazdu wymaga raz na jakiś czas gruntownego czyszczenia.

Proces ten zmniejsza mechaniczne zużycie i naturalną degradację materiałów użytych wewnątrz pojazdu. Detailingowe czyszczenie to wieloetapowy proces usunięcia zabrudzeń z wnętrza samochodu z zastosowaniem profesjonalnych, sprawdzonych i bezpiecznych kosmetyków oraz akcesoriów. Dzieli się na: odkurzenie wszystkich powierzchni wewnątrz samochodu, usunięcie zabrudzeń, kurzu i pyłu ze szczelin i schowków, pranie tapicerki materiałowej lub czyszczenie tapicerki skórzanej, mycie elementów z tworzyw sztucznych. Poprzedza on także każdy proces zabezpieczenia wnętrza.

Cena od 1000 zł (+23% VAT)


Lakier z upływem lat traci połysk, a na jego powierzchni powstają liczne zarysowania. Zewnętrzną warstwę lakierniczą można przywrócić do pierwotnego stanu, żeby znów wyglądała jak prosto po opuszczeniu salonu. Pełna, wieloetapowa regeneracja nazywana także korektą powłoki lakierniczej, usuwa do 100% defektów lakieru.

Jest to proces polerowania przeprowadzony przy użyciu wysokiej klasy urządzeń, materiałów ściernych oraz past polerskich. Jeśli jest wykonany zgodnie ze sztuką i wynika z wieloletniego doświadczenia nie niesie ze sobą ryzyka uszkodzenia powierzchni.

Cena od 1500 zł (+23% VAT)


Jest to proces nazywany PDR (paintless dent repair).

Polega on na usuwaniu wgnieceń, załamań i innych zniekształceń poszycia lakierniczego bez konieczności malowania elementu. Naprawiany element poddawany jest szeregowi czynności, mających na celu przywrócenie blachy od do pożądanego kształtu. Cały proces wykonywany jest bez uszkadzania oryginalnej powierzchnia lakierniczej. Czasem wymaga demontażu elementu, jednak przeważnie nie jest on konieczny.

Cena od 200 zł (+23% VAT)


Naprawienie uszkodzeń tapicerki skórzanej nie musi oznaczać wizyty u tapicera. Rozwiązaniem jest technologia lakierowania poszycia skórzanego. Codzienna eksploatacja, uszkodzenia mechaniczne, zmienna wilgotność, promieniowanie UV i amplitudy temperatur wpływają na niekorzystny wygląd tapicerki skórzanej. Po odpowiednim przygotowaniu, uzupełnieniu ubytków i doborze koloru tapicerka wraca do swojego fabrycznego stanu.

Technologia lakierowania skóry w bardzo wielu przypadkach zastępuje już dzisiaj usługi zarezerwowane dotychczas jedynie mistrzom tapicerskim.

Cena od 500 zł (+23% VAT)